موسسه خلاقیت و استعدادیابی کودک و نوجوان قم

موسسه خلاقیت و استعدادیابی کودک و نوجوان قم

موسسه خلاقیت و استعدادیابی کودک و نوجوان قم با مدیریت محمدرضا صادقی در سال ۱۳۹۶ با مجوز رسمی و با مجوز وزارت علوم استان قم ،شهر قم تاسیس گردید.

نام مدیر:
محمدرضا صادقی
سال تاسیس:
۱۳۹۶
مجوز:
تحت مجوز وزارت علوم
ساعت کاری
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۸:۰۰ غروب در دوشیفت صبح و بعد از ظهر که هر کدام ۶ ساعت می باشد
معرفی مهدکودک / موسسه

آماده‌سازی کودکان در بهترین مهدکودک‌ها برای ورود به مدرسه ابتدایی و جامعه

برای موسسه خلاقیت و استعدادیابی کودک و نوجوان قم محتوا و یا توضیح خاصی در اینترنت و صفحات مجازی منتشر نشده است. اگر ساکن شهر قم هستید و به دنبال جمع آوری اطلاعات و در حال تحقیق درباره مهدکودک های شهر خود و موسسه خلاقیت و استعدادیابی کودک و نوجوان قم هستید، مطالعه این مقاله را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. مطالبی که در این مقاله آمده است می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد تا بتوانید به بهترین مهدکودک در منطقه و یا محله خود دست پیدا کنید و بهترین گزینه را برای فراگیری آموزش های اولیه برای دلبند خردسال خود پیدا کنید.

  ورود به مدرسه ابتدایی برای کودکان خردسال یکی از مراحل مهم و تحولی بزرگ در زندگی آنها است. همه می دانیم که بهترین مهدکودک‌ها نقش بسیار مهمی در آماده‌سازی کودکان برای ورود به این مرحله ایفا می‌کنند. در این مقاله، به برخی از راهکارها و استراتژی‌هایی که در بهترین مهدکودک‌ها به کار می‌روند تا کودکان را برای ورود به مدرسه ابتدایی و پیش روی چالش‌های جامعه آماده کنند، پرداخته خواهد شد.

توسعه مهارت‌های اجتماعی: کودکان پس از گذراندن دوره نوزادی و با ورود به مرحله خردسالی( از ۲ تا ۶ سالگی) در این مرحله به توسعه مهارت‌های اجتماعی نیاز دارند. بهترین مهدکودک‌ها از طریق بازی‌ها و تعاملات گروهی، کودکان را به همکاری، اشتراک‌گذاری و حل تعارض‌ها آموزش می‌دهند.

توانمندسازی کودکان در زبان و ارتباطات: یقینا آموزش زبان و مهارت‌های ارتباطی به کودکان خردسال در بهترین مهدکودک‌ها بسیار مهم است. کودکان در این مرحله به یادگیری مفاهیم زبانی، مکالمه موثر و گوش دادن فعالیت‌هایی که در مهدکودک آموزش داده می‌شود، نیاز دارند.

توسعه مهارت‌های تفکر انتقادی و حل مسائل به کودکان ۲ تا ۶ ساله: بهترین مهدکودک‌ها توسعه تفکر انتقادی و مهارت‌های حل مسائل را از طریق بازی‌ها و همچنین فعالیت‌های مختلف بین کودکان کم سن و سال ترویج می‌دهند. به دست آوردن این مهارت‌ها به کودکان در مواجهه با چالش‌های مدرسه و جامعه بسیار کمک می‌کنند.

آموزش مفاهیم علمی و ریاضی به کودکان قبل از ورود به مدرسه ابتدایی: آموزش مفاهیم پایه علمی و ریاضی در مهدکودک‌ها بسیار اساسی است. کودکان در این مرحله با مفاهیمی همچون شمارش، اعداد، اشکال هندسی و مفاهیم علمی اساسی آشنا می‌شوند تا برای ورود به مرحله بعدی و تحصیل در دبستان آماده شوند..

تربیت ارزش‌ها و اخلاقیات به کودکان خردسال: بهترین مهدکودک‌ها تربیت ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی مثل احترام به دیگران، تفکر انتقادی، و مشارکت فعال را بین کودکان ترویج می‌دهند. یقینا به دست آوردن این قبیل ارزش‌ها کودکان را در مواجهه با موقعیت‌های اخلاقی در مدرسه و جامعه یاری می‌کنند.

پیشگیری از به وجود آمدن اضطراب و ترس در کودکان خردسال: کودکان خردسال در محیط آموزشی مهدکودک‌ها باید برای مواجهه با محیط مدرسه آماده شوند تا تجربه تلخ اضطراب و ترس در زمان ورود به مدرسه را نداشته باشند. بهترین مهدکودک‌ها با ایجاد محیط‌های دلپذیر و ایمن و با توجه به نیازهای روحی کودکان، به ایجاد اعتماد به نفس آنها کمک شایانی می‌کنند و آنها را به خوبی برای ورود به محیط منضبط مدرسه و برخورد درست با هم سن و سالان و معلمین آماده می کنند..

توانایی مدیریت زمان و تعهد در کودکان کم سن و سال: مطمئنا کودکان با ورد به محیط منظم مدرسه نیاز به مدیریت زمان و تعهد به وظایف دارند. اگر کودک خود را قبل از مدرسه رفتن به بهترین مهدکودک بسپارید این مهم در محیط مهدکودک به او آموزش داده می شود. بهترین مهدکودک‌ها به کودکان آموزش می‌دهند که چگونه زمان خود را به درستی مدیریت کنند و وظایف را به موقع انجام دهند.

همکاری با والدین: همکاری موثر با والدین نیز از عوامل کلیدی در آماده‌سازی کودکان برای ورود به مدرسه است. بهترین مهدکودک‌ها با اطلاع‌رسانی به والدین درباره فرایند آماده‌سازی و مشارکت آنها در این فرایند، همکاری فعالی با والدین را ارتقا می‌دهند.

در نهایت، بهترین مهدکودک‌ها تلاش می‌کنند تا کودکان را برای ورود به مدرسه ابتدایی و پیش روی چالش‌های جامعه به طور جامع و همه‌جانبه آماده کنند. آنها با ایجاد محیط‌های آموزشی مثبت، توسعه مهارت‌های مهم، و تربیت ارزش‌های اجتماعی به کودکان انگیزه می‌دهند تا به عنوان شهروندان موفق و مسئول جامعه بزرگ‌تر به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

نام مدیر
محمدرضا صادقی
سال تاسیس
۱۳۹۶
مجوز
تحت مجوز وزارت علوم
کارکنان
مربیان موسسه مدرک رسمی سفیران خلاقیت از دارندwta
گروه سنی
۳ تا ۷ سال
ساعت کاری
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۸:۰۰ غروب در دوشیفت صبح و بعد از ظهر که هر کدام ۶ ساعت می باشد
مساحت
۱۲۰ و دارای کلاس ها و کارگاه های تخصصی متعدد

افزودن دیدگاه جدید