خانه کودک دینا در شیخ بهایی شمالی

خانه کودک دینا در شیخ بهایی شمالی

خانه کودک دینا در سال ۱۳۹۳ با مجوز رسمی از بهزیستی استان تهران ،شهر تهران در منطقه سه تاسیس گردید.

میدان ونک-ملاصدرا-شیخ بهایی شمالی-کوچه قوام پور-کوچه پانزدهم-پلاک ٢٠
سال تاسیس:
۱۳۹۳
مجوز:
بهزیستی
ساعت کاری
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۹:۰۰ شب
معرفی مهدکودک / موسسه

 نقش حیاتی مکانی که مهدکودک در آن قرار دارد در شکل دادن به رشد شخصیت کودکان خردسال

برای خانه کودک دینا محتوایی وجود ندارد از همین رو ما برای شما روش های پیدا کردن مهدکودک خوب را توضیح می دهیم. بنابراین تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. وقتی صحبت از آموزش در دوران کودکی و خردسالی می شود، نمی توان اهمیت محیط مهدکودک را نادیده گرفت. در حالی که مقالات متعددی اهمیت برنامه درسی، روش‌های تدریس و تعاملات اجتماعی در مهدکودک‌ها را بررسی کرده‌اند، هدف این مقاله روشن کردن جنبه‌ای است که کمتر مورد بحث بوده ولی در عین حال به همان اندازه حیاتی است "مکان فیزیکی مهدکودک". به طور قطع مکانی که مهدکودک در آن قرار دارد نقش اساسی در شکل گیری رشد شخصیت کودکان خردسال دارد.

 نزدیکی به طبیعت

مهدکودک هایی که در نزدیکی محیط طبیعی قرار دارند، مزایای منحصر به فردی برای رشد شخصیت کودکان دارند. قرار گرفتن هر شخص در معرض طبیعت برای افزایش توانایی های شناختی، کاهش سطح استرس و پرورش خلاقیت ثابت شده است. مهدکودکی که در میان فضاهای سبز یا در نزدیکی پارک ها قرار دارد به کودکان اجازه می دهد تا به طور منظم طبیعت را کاوش کنند و با آن ارتباط برقرار کنند. این تجربیات حس شگفتی، کنجکاوی و آگاهی محیطی را از سنین پایین در آنها ترویج می کند.

تنوع فرهنگی

مکان مهدکودک می تواند به طور قابل توجهی بر مواجهه کودک با تنوع فرهنگی تاثیر بگذارد. مهدکودک‌هایی که در محله‌های چندفرهنگی یا مناطق شهری واقع شده‌اند، فرصت‌هایی را برای کودکان فراهم می‌کنند تا با همسالان خود درباره زمینه‌های مختلف ارتباط برقرار کنند. چنین تعاملاتی باعث شکیبایی، همدلی و احترام به فرهنگ ها و دیدگاه های مختلف می شود. قرار گرفتن در معرض تنوع در سنین پایین به شکل گیری ذهن باز و گسترش افق دید کودکان کمک می کند.

 ایمنی و امنیت

ایمنی و امنیت مکان مهدکودک برای والدین در هنگام انتخاب یک موسسه آموزشی برای کودکان خردسال خود بسیار مهم است. یک محیط امن، اعتماد به نفس را در والدین و فرزندان به طور یکسان افزایش می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد بدون نگرانی یا حواس‌پرتی‌های غیرضروری بر یادگیری تمرکز کنند. یک مهدکودک با موقعیت مناسب دسترسی آسان را برای والدین در زمان‌های تحویل دادن و یا تحویل گرفتن کودک تضمین می‌کند و در عین حال آرامش خاطر را نیز در طول روز فراهم می‌کند.

 مشارکت جامعه

مهدکودک هایی که در جوامع نزدیک به هم قرار دارند، مزایای زیادی برای رشد شخصیت کودکان خردسال دارند. چنین مکان‌هایی تعامل منظم با همسایگان، مشاغل محلی، مراکز اجتماعی و حتی افراد مسن را آسان می‌کنند. این تعاملات مهارت های اجتماعی، همدلی و احساس تعلق را در کودکان تقویت می کند. در نظر داشته باشید که کودکان اهمیت مشارکت اجتماعی، همکاری و همچنین حمایت متقابل را از سنین پایین می آموزند.

دسترسی به منابع

مکان یک مهدکودک می تواند تعیین کننده در دسترس بودن منابع ضروری برای رشد همه جانبه کودکان باشد. نزدیکی به کتابخانه‌ها، موزه‌ها، گالری‌های هنری، امکانات ورزشی و سایر موسسات آموزشی، تجربه یادگیری را فراتر از دیوارهای کلاس در مهدکودک، غنی خواهد کرد. دسترسی آسان به این منابع، عشق به یادگیری و کاوش را در کودکان تقویت و تشویق می کند و علایق متنوعی را در ذهن های جوان آنها پرورش می دهد.

در نتیجه

در حالی که برنامه درسی و روش های تدریس بدون شک در آموزش دوران کودکی بسیار مهم هستند، به همان اندازه مهم است که تاثیر موقعیت فیزیکی مهدکودک بر رشد شخصیت کودکان را نیز به خوبی بشناسیم. نزدیکی به طبیعت، تنوع فرهنگی، اقدامات ایمنی و امنیتی، فرصت‌های مشارکت در جامعه و دسترسی به منابع، همگی به شکل قابل توجهی در شکل‌گیری افراد خوب از سنین جوانی نقش خواهند داشت. با در نظر گرفتن این عوامل هنگام انتخاب مهدکودک برای فرزندان، والدین می توانند محیطی را تضمین کنند که از رشد و تکامل کلی فرزندشان حمایت کند.

سال تاسیس
۱۳۹۳
مجوز
بهزیستی
کارکنان
۱۰
گروه سنی
۲-۷
ساعت کاری
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۹:۰۰ شب
مساحت
۱۵۰ متر

افزودن دیدگاه جدید