مهدکودک قرآنی مشکات در جردن

مهدکودک قرآنی مشکات در جردن

مهدکودک قرآنی مشکات با مدیریت پروین شکری در سال ۱۳۹۶ با مجوز رسمی از وزارت ارشاد استان تهران ،شهر تهران در منطقه سه تاسیس گردید.

در مهد کودک قرآنی مشکات کودکان در گروه سنی: شیرخوار تا پیش دبستان پذیرش می شوند و ساعت کاری آنها از ۰۷:۳۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب می باشد. از این مجموعه بازدید حضوری داشته باشید و در صورت تایید نسبت به ثبت نام کودک خود اقدام کنید.

جردن-کوچه آناهیتا-پلاک ۶
نام مدیر:
پروین شکری
سال تاسیس:
۱۳۹۶
مجوز:
وزارت ارشاد
ساعت کاری
۰۷:۳۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
معرفی مهدکودک / موسسه

 

چندین نکته در مورد چگونگی تشخیص یک مهدکودک خوب و با کیفیت 

مطمئنا در جایگاه والدین، انتخاب مهدکودک مناسب برای فرزندتان می تواند کاری دلهره آور برای شما باشد. با توجه به وجود گزینه های بسیار زیاد در اطراف، تشخیص اینکه کدام یک برای کودک شما مناسب است، می تواند بسیار دشوار باشد. با این حال توجه داشته باشید که تشخیص یک مهدکودک خوب و با کیفیت برای اطمینان از اینکه فرزند شما بهترین آموزش و مراقبت ممکن را دریافت می کند نیز بسیار مهم خواهد بود.

 به دنبال مهد کودکی باشید که محیطی دلپذیر داشته باشد

یک مهدکودک باکیفیت باید محیطی گرم و صمیمی داشته باشد تا کودکان در آن احساس راحتی و امنیت کنند. کلاس درس باید روشن، رنگارنگ و منظم باشد و مجهز به اسباب بازی ها و وسایل مناسب با سن او باشد.

کیفیت مربیان مهد کودک را رصد کنید

مربیان در یک مهدکودک خوب و با کیفیت باید با تجربه، آگاه و علاقه مند به کار با کودکان باشند. آنها همچنین باید مهارت های ارتباطی عالی داشته باشند و بتوانند به شیوه ای مثبت و پرورشی با دانش آموزان خردسال خود درگیر شوند.

 اقدامات ایمنی مهد کودک را بررسی کنید

مطمئنا ایمنی در هر محیط آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار است. (به ویژه در مورد کودکان خردسال) یک مهدکودک خوب و باکیفیت باید تدابیر امنیتی مناسبی مانند ورودی های ایمن، اعلام حریق، جعبه کمک های اولیه و روش های اضطراری را برای مواقع اضطراری در اختیار داشته باشد.

وجود برنامه درسی غنی را ارزیابی کنید

یک مهدکودک خوب و باکیفیت می بایست برنامه درسی برنامه ریزی شده ای داشته باشد که متناسب با سن کودکان خردسال تنظیم شده باشد. این برنامه باید بر توسعه مهارت های کلیدی مانند رشد زبان، اجتماعی شدن، خلاقیت و حل مسئله در کودکان متمرکز باشد. همچنین این برنامه درسی می بایست شامل فرصت های زیادی برای یادگیری مبتنی بر بازی در کودکان باشد.

 به دنبال مهد کودکی باشید که اسرار بر مشارکت والدین در امور کودکان داشته باشند

یک مهدکودک خوب و با کیفیت باید مشارکت والدین را از طریق کانال های ارتباطی منظم مانند خبرنامه ها یا جلسات والدین و مربیان تشویق کند. والدین می بایست تشویق شوند تا در رویدادهای مهد کودک یا فرصت های داوطلبانه شرکت کنند و در آموزش فرزندان خود سهیم باشند.

اعتبارسنجی را به دقت بررسی کنید

اعتبار یک شاخص مهم کیفیت در آموزش دوران کودکی است. یک مهدکودک خوب و با کیفیت باید توسط سازمان های شناخته شده(بهزیستی، آموزش و پرورش، شهرداری) مورد تایید باشد.

موقعیت مکانی و راحتی را نیز در نظر بگیرید

موقعیت مکانی مهد کودک شاید مستقیماً بر کیفیت آموزش ارائه شده توسط یک مهدکودک تأثیر نداشته باشد، ولی عامل بسیار مهمی است که باید در نظر گرفته شود. یک مهدکودک باکیفیت باید موقعیت مکانی مناسبی داشته باشد و به راحتی برای والدین قابل دسترسی باشد.

بنابراین شناخت یک مهدکودک با کیفیت برای اطمینان از اینکه فرزند شما بهترین آموزش و مراقبت ممکن را دریافت می کند بسیار ضروری خواهد بود. با در نظر گرفتن عوامل مهمی مانند محیط، معلمان، اقدامات ایمنی، برنامه درسی، مشارکت والدین، اعتبار و موقعیت مکانی مهد کودک، می توانید هنگام انتخاب بهترین موسسه آموزشی برای فرزندتان تصمیم آگاهانه و درستی بگیرید.

مهد کودک قرآنی مشکات اولین مهد قرآنی برپایه ی آموزش های اخلاق محور، از طریق روش های cbpt (بازی درمانی)  تفکر سقراطی است.

خدماتی که در مهد  کودک قرآنی مشکات ارائه می شوند عبارتند از:

  • کارگاه افزایش تمرکز برای کودکان بیش فعال
  • کارگاه شخصیت شناسی کودکان
  • کارگاه مادر و کودک

تقویت حواس پنجگانه و هوش های نه گانه از طریق کارگاه های:

  • علمی: آموزش مفاهیم ریاضی و علوم از طریق بازی و آزمایش و اردو و ..
  • عملی: کارگاه های سفالگری، کامپیوتر، کلاژ، اوریگامی، باغبانی، ماسه بازی و ..
  • آموزه های دینی و اخلاقی: قرآن، احکام، آموزش اعتقادات
  • تفکر نقادانه: تفکر سقراطی، نقد کارتون و میزگرد
  • هنر و خلاقیت: نمایش، قصه پردازی، نقاشی

میتوانید برای مشاهده ی لیست کامل مهدکودک های این منطقه به صفحه ی بهترین مهدکودک های جردن، بلوار آفریقا، نلسون ماندلا مراجعه کنید.

نام مدیر
پروین شکری
سال تاسیس
۱۳۹۶
مجوز
وزارت ارشاد
گروه سنی
شیرخوار تا پیش دبستانی
ساعت کاری
۰۷:۳۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب

افزودن دیدگاه جدید