مهد کودک و مرکز پیش دبستانی گلهای ما میرداماد

مهد کودک و مرکز پیش دبستانی گلهای ما میرداماد

مهد کودک و مرکز پیش دبستانی گلهای ما در میرداماد با مدیریت زهرا لطیفی در سال ۱۳۹۶ استان تهران ،شهر تهران در منطقه سه تاسیس گردید. اگر ساکن محدوده میرداماد و خیابان های اطراف آن هستید حتما از این مهدکودک نیز بازدید داشته باشید و امکانات آنها را از نزدیک بررسی کنید و سپس برای ثبت نام اقدام کنید.

خیابان ولیعصر بالاتر از میرداماد جنب آموزش و پرورش منطقه ۳
نام مدیر:
زهرا لطیفی
سال تاسیس:
۱۳۹۶
ساعت کاری
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
معرفی مهدکودک / موسسه

نقش حیاتی مربیان در پرورش ذهن های جوان در مهدکودک ها

برای مهد کودک و مرکز پیش دبستانی گلهای ما میرداماد محتوایی در دسترس نیست از همین رو ما با شما همراه هستیم تا  راهنمایی های لازم برای پیدا کردن بهترین مهد کودک را با شما به اشتراک بگذاریم. میدانیم که حضور در مهدکودک مرحله مهمی در سفر آموزشی هر کودک است، این مکان جایی است که آنها اولین تجربه یادگیری رسمی خود را آغاز می کنند. در طول این دوره شکل‌گیری، معلمان نقشی اساسی در شکل‌دهی ذهن‌های جوان و پی‌ریزی پایه‌های موفقیت تحصیلی آینده آنها ایفا می کنند. 

مسئولیت ها و نقش های منحصر به فردی که مربیان در حین آموزش به کودکان خردسال در مهدکودک بر عهده می گیرند عبارتند از:

ایجاد یک محیط پرورشی

مربیان مهدکودک مسئول ایجاد محیطی امن و پرورشی هستند که کودکان را به کاوش، یادگیری و رشد تشویق می کند. آنها فضایی گرم و صمیمی ایجاد می کنند که در آن کودکان احساس راحتی می کنند تا آزادانه خود را بیان کنند. معلمان با ایجاد روابط مثبت با هر کودک، حس اعتماد در آنها ایجاد می کنند و در پی آن محیطی مساعد برای یادگیری آنها فراهم خواهد شد.

تسهیل توسعه اجتماعی

ورود به محیط مهدکودک زمان ضروری برای کودکان است تا مهارت های اجتماعی خود را توسعه دهند و یاد بگیرند که چگونه با همسالان خود تعامل داشته باشند. مربیان در این زمینه به عنوان تسهیل کننده عمل می کنند و کودکان را از طریق فعالیت های مختلف راهنمایی می کنند که همکاری، اشتراک گذاری، همدلی و حل تعارض را بین آنها ترویج می کنند. مربیان از طریق پروژه‌های گروهی، بازی‌ها و فعالیت‌های زمان بازی، به کودکان کمک می‌کنند تا مهارت‌های اجتماعی ضروری را در خود توسعه دهند که برای آنها در طول زندگی بسیار مفید خواهد بود.

پرورش کنجکاوی

به طور معمول کودکان خردسال دارای کنجکاوی ذاتی در مورد دنیای اطراف خود هستند. مربیان این کنجکاوی را با طراحی درس های جذابی که تخیل آنها را تحریک می کند و کاوش را در آنها تشویق می کند مهار می کنند. آنها موضوعات مناسب سن را از طریق فعالیت های عملی، جلسات داستان گویی، پروژه های هنری و صنایع دستی و سفرهای میدانی معرفی می کنند. مربیان با پرورش کنجکاوی در این مرحله از رشد، زمینه را برای یادگیری مادام العمر آنها فراهم می کنند.

ایجاد مهارت های اساسی

یقینا ورود به مهدکودک سنگ بنای موفقیت تحصیلی آینده است. مربیان بر توسعه مهارت‌های اساسی مانند آمادگی خواندن، حساب کردن، مهارت‌های حرکتی ظریف، توانایی‌های حل مسئله، و مهارت‌های تفکر انتقادی تمرکز می‌کنند. مربیان از طریق درس‌های ساختاریافته متناسب با نیازهای فردی، اطمینان می‌دهند که هر کودک با سرعت خودش پیشرفت می‌کند و در عین حال حمایت لازم را نیز به آنها ارائه می‌کند.

ترویج توسعه زبان

رشد زبان یکی از جنبه های مهم آموزش در مهدکودک است. مربیان نقش حیاتی در گسترش دایره لغات کودکان، تقویت مهارت های ارتباطی آنها و همچنین پرورش عشق به مطالعه در کودکان دارند. آنها کودکان را درگیر گفتگو می کنند، برای آنها با صدای بلند می خوانند و آنها را تشویق می کنند تا افکار و عقاید خود را بیان کنند. معلمان با ایجاد محیطی غنی از زبان، کودکان را قادر می سازند تا به راحتی با دیگران ارتباط موثر بگیرند. 

القای عشق به یادگیری

یکی از مهمترین نقش های مربیان در مهدکودک ها، القای عشق به یادگیری در کودکان است. مربیان با سرگرم‌کننده کردن و همچنین هیجان‌انگیز کردن یادگیری، الهام بخش کودکان می‌شوند تا آنها به یادگیرندگان مادام العمر تبدیل شوند. آنها با فعالیت های مبتنی بر بازی که خلاقیت، تفکر انتقادی، حل مسئله و تخیل را در کودکان ارتقا میدهند تمام آموزش ها را به کودکان ارائه می دهند. 

نقش مربیان در آموزش کودکان خردسال در مهدکودک بسیار فراتر از انتقال دانش است. آنها محیط های پرورشی ایجاد می کنند که رشد اجتماعی را در آنها تقویت می کند، کنجکاوی را پرورش میدهد، مهارت های اساسی ایجاد می کند، توسعه زبان را ارتقا می دهد و عشق به یادگیری را القا می کند. این مربیان از طریق فداکاری و اشتیاق خود به تدریس، زمینه را برای موفقیت تحصیلی آینده فراهم می کنند و در عین حال ذهن جوان ترین یادگیرندگان ما را شکل می دهند.

نام مدیر
زهرا لطیفی
سال تاسیس
۱۳۹۶
گروه سنی
شیرخوار تا پیش دبستان
ساعت کاری
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب

افزودن دیدگاه جدید