مهدکودک باغ نیلوفر در جردن

مهدکودک باغ نیلوفر در جردن

در این صفحه می توانید با یکی از قدیمی ترین مهدکودک های تهران با مدیریت منسجم و هدفمند خانم عزیزی آشنا شوید. 

نلسون ماندلا(جردن)، بین پل میرداماد و جهان کودک نبش والی نژاد پلاک ۸۰
نام مدیر:
خانم عزیزی
گروه سنی:
۶ ماهه تا ۶ ساله
سال تاسیس:
۱۳۹۴
مجوز:
بهزیستی
ساعت کاری
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
معرفی مهدکودک / موسسه

در این صفحه، سعی کرده ایم با اشتراک اطلاعاتی درباره مهد کودک باسابقه باغ نیلوفر، علت محبوبیت و کارنامه درخشان ۳۵ ساله را بهتر روشن کنیم.

در نگاه نخست می توان وجود امکانات و تجهیزات شاخص را شاهد بود. کودکان می توانند برای آموزش و کسب شخصیتی مستقل و پذیرای نقش اجتماعی از برنامه های آموزشی، فرهنگی و هنری در فضای بزرگ که ۳۰۰ متر بنا در هر طبقه (مجموعه ۹۰۰متر فضای آموزشی) و حیاط ۴۰۰متری (در مجموع ۱۳۰۰متر مساحت مجموعه آموزشی) بهره بگیرند.

محبوبیت مهد کودک باغ نیلوفر

حضور در مهد کودک به عنوان یک فرصت اجتماعی می‌تواند تعاملات قدرتمندی را با همسن و سالان شکل دهد. متخصصان این برهه زمانی را شروع فصلی جدید و تاثیرگذار برای کودکان توصیف می کنند که می تواند توانمندی و مهارت های شایسته را نیز کسب کنند. خانواده ها اغلب نگران هستند که فرزندشان می تواند با شرایط جدید وفق یابد یا خیر؟ انتخاب مرکز آموزشی منضبط و شایسته به کسب چنین فرصت هایی منجر می شود. 

مهد کودک باغ نیلوفر با داشتن کادر آموزشی مجرب، اشکال گسترده ای از فعالیت های آموزشی را برای کودکان خردسال فراهم می کند تا بتوانند ضمن داشتن اوقاتی خوش، بیاموزند و سرگرم شوند و از نظر ما همکاری طولانی مدت با یک کادر آموزشی ثابت نشانگر حس مثبت میان تیم مهدکودک است.

اجرای بازی های آموزشی متعدد، ارتباط برقرار کردن با جهان اطراف از طریق داستان، کلاس های هنر و موسیقی، ژیمناستیک و زبان خارجه نیز می تواند در پرورش توانمندی های ذاتی کودکان بسیار تاثیرگذار باشد.

فضای آموزشی استاندارد در این مرکز، شرایطی مهیا کرده است تا کودکان بتوانند به اسباب بازی های مختلفی دسترسی داشته باشند علاوه بر آن که نظم و انضباط، استقلال و احترام به هم سن و سال را نیز بیاموزند. 

مطمئنا در این دوره زمانی، برنامه خشک آموزشی نمی تواند بازدهی چندانی به همراه داشته باشد بنابراین انعطاف کلاس های آموزشی، یکی از اصول مهمی است که کودکان بتوانند از ساعات حضور خود در مهدکودک، بهترین بهره را ببرند علاوه بر آن که از نظر جسمی و روحی نیز دچار خستگی نشوند.

مهد کودک باغ نیلوفر با داشتن پرسنلی تحصیل کرده در درجه اول بر رشد فکری کودکان تمرکز دارد تا کسب مهارت‌های مختلف را ممکن کند. در این دوره طلایی می‌توان انتظار رشد مهارت‌های زبانی، فیزیکی، ارتقاء توانمندی تخیلی، خلاقیت و استقلال را داشت همچنین کودکان همکاری و تفکر مستقل را نیز یاد می گیرند که می تواند سازگاری با اجتماع های بزرگتر از خانواده را ممکن کند.

آشنایی اولیه با مهدکودک باغ نیلوفر

حال خانواده‌ها به روشنی می دانند کیفیت آموزش و استعدادیابی اصولی در مهدکودک می‌تواند در کودکان تاثیر شگرفی بر جای بگذارد تا آینده ای روشن برای آن ها رقم بزند.

متدهای آموزشی نوینی در سن طلایی کودکی برای اکتشاف و داشتن اوقاتی خوش در کشور های مختلف استفاده می‌شود بنابراین انتخاب مراکزی که بتوانند در رشد و شکوفایی توانمندی کودکان موفق ظاهر شوند، اهمیت بسیاری دارد. 

حضور کادری مجرب و متخصص که برای شناخت استعداد آموزش دیده اند و گروهی از متخصصان رفتار درمانگر، روان شناس و غیره مهم ارزیابی می شود.

خدمات ارائه شده توسط این مرکز آموزشی مبتنی بر احترام نسبت به فردیت هر کودک است. انعطاف بالایی در برنامه غذایی و استراحت در کنار آموزش اصولی وجود دارد.

حضور در مهد کودک نه تنها برای کودکان بلکه برای خانواده ها نیز دغدغه جدی محسوب می‌شود و باید با انتخاب مراکز استاندارد کمک کرد تا کودکان رشد کنند و آگاهی لازم نیز نسبت به نیازهای خود و اطرافیان، کسب کنند.

کادر مجموعه می دانند که شناخت اصولی استعدادها و علایق درونی می تواند بر آینده شغلی و اجتماعی نیز تاثیر گذار باشد. بنابراین با تدوین برنامه ای جامع، توسعه اعتماد به نفس، کنجکاوی، خلاقیت و استقلال فکری نیز دور از انتظار نیست. اشتیاق برای اکتشاف با آموزش اصولی و کسب مهارت های اجتماعی ممکن میشود.

با گشت و گذار در فضای این مهدکودک می توان نمره قابل قبولی نسبت به مساحت، طرح دکوراسیون و وجود تجهیزات و امکانات داد. کودکان علاوه بر آموزش اصولی می توانند در زمان استراحت نیز آسودگی خیال داشته باشند. فضا برای رشد تمامی کودکان فراهم است علاوه بر آنکه ایمنی و نظافت نیز به خوبی رعایت می شود تا تهدیدی، روحیه شکننده کودکان را تهدید نکند.

شیوع ویروس کرونا تنها نگرانی هایی نسبت به بهداشت وسایل و محیط به همراه نداشته است بلکه روحیات کودکان را با چالش‌های بسیاری مواجه کرده است به نحوی که مشکلاتی مانند جمع گریزی، افسردگی، پرخاش های شخصیتی و ناتوانی در برقراری ارتباط به عنوان موانعی کسب دانش را مختل کرده اند. شناخت و استفاده از راهکارهای آموزشی غیر مستقیم می تواند به رهایی از این آسیب ها کمک کند.

آشنایی با مجموعه باغ نیلوفر

حضور در فضای آموزشی ناکارآمد می تواند شناخت استعداد کودکان را مدفون کند علاوه بر آنکه شخصیتی گوشه گیر نیز کسب کنند. کیفیت منحصربفرد و برگزاری کلاس های مختلف و وجود امکانات شاخص، کمک کرده است مهدکودک و پیش دبستانی ۳ زبانه باغ نیلوفر در این ۳۵ سال فعالیت، رضایت خانواده های بسیاری را جلب کند.

کیفیت آموزش بی ارتباط با مدیریت قدرتمند خانم آمنه عزیزی و صاحب امتیاز مرکز خانم پروانه عزیزی نیست. کودکان علاوه بر یادگیری مهارت های مختلف، نیاز دارند از نظر روحی نیز در فضای شاد حضور داشته باشند که این دو خواهر مهربان توانستند مرکزی منضبط و موفق با امکانات استاندارد فراهم کنند که در زمینه بازی با موسیقی نیز شهرت یافتند.

تعاملات مستقیم اولیا و والدین موجب ارتباط نزدیک تر و نظارت بر فعالیت ها و راه حل های آموزشی شده است، به نحوی که از نظر امنیت و بهداشت نیز دغدغه ای، احساس نخواهد شد. همه روزه عکس، فیلم و کلیپ های متعددی برای خانواده ها ارسال می شود علاوه بر آنکه امکان بازدید در تمامی ساعات، فضایی مهیا کرده است که به خوبی شعار "درهای باز به روی والدین" را به تصویر میکشد.

امکانات باغ نیلوفر

آموزش نسل جدید تنها با برگزاری کلاس‌های فوق‌برنامه متعدد ممکن می‌شود که باید انتظارات و اولویت‌های کودکان را دسته بندی کرد، سپس از کادری مجرب برای واکاوی درست توانمندی‌ها بهره جست. مدیریت دلسوز و مهربان باغ نیلوفر با فراهم کردن فضایی ۱۲۰۰ متری به خوبی برای آموزش درست، رشد و شکوفایی کودکان تلاش می کنند.

امکانات کامل و مجهز به دوربین مداربسته، وسایل بازی در فضای باز و داخل، اتاق شن بازی، فضای آب بازی و امکانات آموزشی استاندارد میتواند فعالیتهای مفرحی را برای یادگیری غیر مستقیم نیز صورت دهد.

کسب مهارت های آموزشی مختلف با چالش های مختلفی ممکن است، همراه باشد. ارتقای نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف تمامی کودکان به دلیل نظارت مستقیم متخصصانی مانند روانشناس، روان درمانگر و بازی درمانگر به خوبی پیگیری می شود.

برگزاری جلسات مشاوره ای برای والدین و کودکان علاوه بر اجرای کارگاه های مادر و کودک می تواند تمامی وجوه رفتار کودکان را به نمایش بگذارد علاوه بر آنکه شکوفایی استعداد نیز ممکن میشود.

تنوع گروه سنی و نیازهای مختلف کودکان در این مرکز آموزشی به خوبی پاسخ داده می شود تا تمامی آنها بتوانند پیشرفت قابل قبولی را شاهد باشند علاوه بر آنکه از برنامه های سختگیرانه نیز در امان بمانند. پرورش مهارت های هنری، موسیقی و ورزشی در قالب کلاسهای فوق برنامه با مربیانی مجرب و مهربان پیگیری می شود بی جهت نیست که تمرکز و شکوفایی هوش های نه گانه نیز صورت می گیرد.

کیفیت آموزش با سخت گیری غیر اصولی منافات دارد. در این مرکز نیز هرگونه خشونت و برخورد نامناسب نه تنها صورت نمی گیرد بلکه همواره در فضایی شاد کودکان شاهد اجرای برنامه‌هایی مانند عمو شهرام هستند.

همچنین تمامی جشن های ملی مانند نوروز، یلدا و دیگر مناسبت ها همچون جشن کلاه، جشن آب، جشن زنبور و … نیز برگزار می شود.

کودکان در گروه سنی ۶ ماه تا ۲ سال به عنوان شیرخوار می‌توانند در این مرکز حضور داشته باشند علاوه بر آن که دسته بندی های جزئی تری برای کودکان بزرگتر صورت گرفته است مانند:

 • گروه نوپا (۲-۳ سال)
 • گروه کودکستان (۳_۴ سال)
 • گروه پیش۱(۴_۵سال)
 • گروه پیش۲(۵_۶سال)
 • ۶تا ۱۰سال در گروه after_school

پکیج های آموزشی

کودکان مختلف ممکن است از نظر روحیات، درونگرا و برونگرا و یا پر انرژی باشند بنابراین شیوه آموزش یکسان نیست. این مرکز حرفه ای نیز پکیج های آموزشی متنوعی را در نظر گرفته است که از جمله می بایست اجرای کلاس های ویژه نقاشی، سفال و خلاقیت را اشاره کرد علاوه بر آن که علاقمندان به باله، اسکیت، شطرنج، چرتکه، رباتیک، بلز و فلوت و بازی های ورزشی نیز می توانند شاهد اوقاتی خوش باشند.

حضور در مقطع پیش دبستانی برای کودکان برهه طلایی است. در این مرکز نیز با ارائه پکیج های ویژه تقویت مهارت ها و ارتقای توانمندی های ذهنی و هوشی، آمادگی لازم برای حضور در دبستان صورت می گیرد که در ادامه به جزئیات بیشتر اشاره شده است:

 • مهارت های نوشتاری در دفتر یک خط و شطرنجی: ارتقاء عضلات کوچک و بزرگ و بهبود عملکرد اعصاب دیداری و حرکتی
 • آموزش زبان: پیش زمینه برای حضور در دبستان
 • یادگیری ریاضی به روش imath: ابتکاری نوین برای ارتقای هوش ریاضی کودکان
 • فعالیت های واحد کار هفتگی جهت بهبود توانمندی اجتماعی کودکان در زمان دبستان
 • آزمایش و تحقیق گروهی، چنین فعالیتی می تواند به بهبود توانمندی تحلیلی و ارتقای دانش منجر شود بی جهت نیست که در کشورهای برتر دنیا نیز چنین فعالیت هایی با استقبال مواجه شده اند.
 • کتاب تخصصی هوش و پرورش حواس پنجگانه
 • نجوم با اقتباس از شیوه های یادگیری پنج قدرت برتر دنیا در آموزش کودکان
 • جغرافی، الهام گرفته از شیوه های یادگیری پنج قدرت برتر دنیا برای آموزش کودکان
 • مهارت های زندگی، الهام گرفته از شیوه های آموزشی ۵ قدرت برتر دنیا در یادگیری کودکان
 • ادبیات و فرهنگ شامل برنامه های متنوع جهت شناخت بهتر بزرگان ایران، ضرب المثل ها و فرهنگ های مختلف دنیا است که در قالب قصه های جذاب صورت می گیرد.
نام مدیر
خانم عزیزی
سال تاسیس
۱۳۹۴
مجوز
بهزیستی
کارکنان
مربیان مجرب با مدارک تخصصی
گروه سنی
۶ ماهه تا ۶ ساله
ساعت کاری
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب

افزودن دیدگاه جدید