مهدکودک و پیش‌ دبستانی الفبای زندگی مطهری

مهدکودک و پیش‌ دبستانی الفبای زندگی مطهری

مهدکودک و پیش‌ دبستانی الفبای زندگی مطهری با مدیریت ریحانه ستاری در سال ۱۳۹۳ با مجوز رسمی از بهزیستی استان تهران ،شهر تهران در منطقه شش تاسیس گردید. با بازدید از  مهد کودک ها و بررسی امکانات آنها مشخص خواهد شد که آیا برای فراگیری آموزش های اولیه فرزندتان مکان مناسبی هستند یا خیر.

خیابان مطهری خیابان سرافراز خیابان یکم پلاک ۱۳--خیابان بهشتی خیابان سرافراز خیابان یکم پلاک ۱۳
نام مدیر:
ریحانه ستاری
سال تاسیس:
۱۳۹۳
مجوز:
بهزیستی
ساعت کاری
۰۶:۳۰ صبح الی ۱۷:۳۰ غروب
معرفی مهدکودک / موسسه

برای مهد کودک و پیش دبستانی الفبای زندگی مطهری محتوایی وجود ندارد از همین رو در این مقاله با شما درباره ویژگی های یک مربی خوب مهد کودک بحث میکنیم تا شاید با توجه به نکات مهم این محتوا بتوانید بهترین مهد کودک را برای فرزند خود بیابید.

ورود به محیط آموزشی مهدکودک مرحله بسیار مهمی در زندگی کودک است. زیرا پایه و اساس موفقیت تحصیلی و اجتماعی آینده او را مشخص خواهد کرد. یک مربی خوب مهدکودک نقش حیاتی در شکل دادن به رشد کودک در این مرحله ایفا می کند. مربیان مسئول ایجاد یک محیط امن و پرورشی در مهد کودک هستند که سبب تقویت یادگیری، رشد و توسعه کودکان می شود.

برخی از ویژگی های ضروری یک مربی خوب مهدکودک 

صبوری یکی از حیاتی ترین ویژگی هایی است که مربی مهدکودک باید داشته باشد. همه می دانیم که کودکان کم سن و سال دارای دامنه توجه کوتاهی هستند و به راحتی حواس آنها به موضوعات مختلف پرت می شود. یک مربی خوب باید به اندازه کافی صبور باشد تا بتواند رفتار دانش آموزان خود را مدیریت کند و به آنها کمک کند تا روی وظایف خود متمرکز بمانند.

به طور قطع مربیان مهدکودک باید در روش های تدریس خود خلاق باشند تا کودکان خردسال را همچنان درگیر و علاقه مند به یادگیری نگه دارند. آنها برای موفقیت در آموزش خردسالان باید از تکنیک های آموزشی مختلف استفاده کنند مانند داستان سرایی، آهنگ ها، بازی ها و فعالیت های عملی تا یادگیری را برای کودکان سرگرم کننده کنند.

بسیار مهم است که مربیان مهدکودک در رویکرد خود نسبت به آموزش خردسالان انعطاف پذیر باشند. می دانیم که کودکان منحصر به فرد هستند بنابراین به گونه ای متفاوت یاد می گیرند. به این ترتیب مربیان باید بتوانند سبک تدریس خود را با نیازهای هر دانش آموز تطبیق دهند.

یک مربی خوب باید نسبت به دانش آموزان خود حس قوی همدلی داشته باشد. مربیان باید درک کنند که کودکان خردسال هنوز از نظر عاطفی و اجتماعی در حال رشد هستند و ممکن است گاهی نیاز به حمایت یا راهنمایی بیشتری از سوی مربیان خود داشته باشند.

برخورداری از مهارت‌های ارتباطی موثر و قوی برای هر معلم و مربی لازم و ضروری است. داشتن مهارت‌ ارتباطی قوی به‌ ویژه برای مربیان مهدکودک که با کودکان خردسال کار می‌کنند بیشتر کاربرد دارد. چرا که کودکان خردسال هنوز مهارت‌های زبانی قوی ندارند. از طرفی مربیان باید به طور واضح و شفاف با والدین در مورد پیشرفت فرزندشان و هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشند، ارتباط برقرار کنند.

مهارت های سازمانی یکی دیگر از ویژگی های مهم مربیان مهد کودک است. چرا که مربیان باید چندین کار را به طور همزمان مدیریت کنند. آنها باید دروس را برنامه ریزی کنند، مطالب درسی را آماده کنند، تکالیف کودکان را بررسی کنند، با والدین ارتباط برقرار کنند و در جلسات نیز شرکت کنند و در عین حال محیط کلاس را نیز به خوبی مدیریت کنند.

یک مربی خوب مهدکودک باید مشتاق به آموزش کودکان خردسال باشد. آنها باید از کار با کودکان و دیدن یادگیری و رشد آنها لذت ببرند. مربی مهدکودکی که دارای این ویژگی ها باشد می تواند تاثیر بسزایی در زندگی دانش آموزان خود بگذارد و آنها را در مسیر موفقیت تحصیلی و اجتماعی قرار دهد.

نام مدیر
ریحانه ستاری
سال تاسیس
۱۳۹۳
مجوز
بهزیستی
کارکنان
۱۵ نفر-۸نفر لیسانس-۲نفر فوق لیسانس ۵نفر دیپلم
گروه سنی
۶ ماه تا ۶ سال
ساعت کاری
۰۶:۳۰ صبح الی ۱۷:۳۰ غروب
مساحت
۹۰۰ متر مربع زیربنا در ۴ طبقه

افزودن دیدگاه جدید